קורס דירקטורים מתקדם

קורס דירקטורים של איגוד הדירקטורים ובית הספר לחינוך באוניברסיטת בר אילן

רקע

בישראל ובעולם כולו מתפתחת בעשור האחרון גישה חדשה לגבי תפקודו ומעמדו של הדירקטור, תוך דגש על החברות הציבוריות. הקו המאפיין את הדירקטור של העשור האחרון שונה בתכלית שינוי מקודמיו, כיום הוא ניצב בפני דילמות חדשות רבות, עם זאת קיים חוסר בהכשרה נאותה ופרקטית לתפקיד ולציפיות מחזיקי העניין ככלל ובעלי המניות בפרט  מהדירקטוריון ומהדירקטור בנפרד. המחוקק, הרגולטורים ובתי המשפט מחמירים את האחריות המצופה מהדירקטורים ומתרבות התביעות הנגזרות והיצוגיות בכמות גדולה.

בפתח הדברים נדגיש כי על פי החקיקה החדשה והפסיקה הרבה, מעמדו של הדירקטור יבחן וישפט כאיש מקצוע סביר לו אחריות גדולה יותר מאשר לאדם הסביר. מכאן גם נגזרת אחריותו האזרחית והפלילית והצורך להיות מיומן בעבודתו.

 

לפיכך הקורס יקנה ידע וכלים ניהוליים מגוונים בהיבטים אסטרטגיים, פיננסיים, משפטיים תקשורתיים וחינוכיים לצד הבנה מעמיקה ודרכי התמודדות אפקטיביים עם אתגרים של צמיחה בשוק תחרותי ובסביבה משתנה.  

למי מסייע הקורס

הקורס יסייע ליו"ר דירקטוריונים, דירקטורים מכהנים או חדשים שמונו או מתוכננים להתמנות בעתיד בחברות ציבוריות וחברות פרטיות, לנושאי משרה בכירים וכן למסיימי קורס דירקטורים בסיסי של להב או חבר או כל קורס דומה במתכונתו המעוניינים לרכוש את המיומנות התיאורטית והמעשית באשר לתפקודו של הדירקטור בוועדות הדירקטוריון וזאת תוך התנסות מעשית של אירועים הלקוחים מהפרקטיקה תוך אפשרות לבניית סדנא אישית בסיום הקורס לכל דירקטור המותאמת לסוג החברות בהן הוא מכהן.

מטרת הקורס

מטרת הקורס הינה להרחיב את ההבנה הפרקטית בכדי לצייד את המשתתפים "בארגז כלים" שישמש בהתמודדות היומיומית עם האתגרים העומדים בפני הדירקטוריון והדירקטור וכן התחבטויות בסוגיות ערכיות וחינוכיות והתמודדות עם דילמות אתיות להם נדרש הדירקטור.

מן הנושאים

  • רקע לדוחות כספיים
  • ניתוח דוחות כספיים בחברות, במוסדות חינוך, בעמותות ומלכ"רים
  • סוגיות בקרה חשבונאית לרבות SOX ו- ISOX
  • המעבר מחברה פרטית לציבורית לרבות תהליך הנפקה ומערך דיווחים כחברה ציבורית
  • סוגיות נבחרות במימון בחינוך ובשוק ההון
  • סוגיות באשראי בנקאי וחוץ בנקאי
  • הבנה וביצוע של בניית תכנית תגמול סבירה והוגנת
  • עסקאות עם בעלי שליטה, בעלי עניין וצדדים קשורים

מיון המועמדים

הקורס מיועד לאקדמאיים בעלי ניסיון בניהול, דירקטורים מכהנים, בעלי חברות פרטיות ולנושאי משרה בכירים.

 

לאחר תשלום דמי ההרשמה, יש לשלוח קורות חיים ל- infohish@biu.ac.il. במידת הצורך יתקיים ריאיון.

תעודה

לעומדים בדרישות הקורס תוענק תעודה מטעם אוניברסיטת בר אילן ומטעם איגוד הדירקטורים בישראל.

ניהול אקדמי ומרצים

המרצים בעלי רקע מעשי עשיר המשמשים בעמדות מפתח במשק. את הידע המעשי והניסיון יחלו עם משתתפי הקורס ויציידו אותם במקרים נלמדים בהם התנסו ואשר משמשים אותם במימוש הנושאים הנלמדים בקורס.

מבין המרצים המובילים את הקורס:

רו"ח ניר זיכלינסקי, מרכז אקדמי

מנכ"ל SRI GLOBAL GROUP – ממייסדי איגוד הדירקטורים, מכהן וכיהן כדירקטור בחברות רבות ביניהן בנק הפועלים ושיכון ובינוי, נשיא עמותת נובה, יו"ר עמותת סטודנטים חלוצים למען ישראל, וחבר בועד המנהל של עמותת ידידי מרכז רפואי רבין. למעלה מ-20 שנים מרצה בכיר בחוגים לחשבונאות ומנהל עסקים באוניברסיטאות ובמכללות אקדמיות בישראל – בתחומי החשבונאות ודוחות כספיים, כתיבת תכניות עסקיות, בקרה, ביקורת, אחריות חברתית וכיוצ"ב. לשעבר משנה למנכ"ל אריסון השקעות ושותף בכיר במשרד רואי חשבון זיו האפט.

עו"ד מיכל מור-קופל

מנכ"לית משותפת איגוד הדירקטורים בישראל, יזמת חברתית , שותפה בחברת Assist-ant ופעילה בארגוני של יזמים טכנולוגיים. חברה בועד המנהל של לשכת המסחר ישראל-מלטה וארגנון להב ליועצים עסקיים במחוז תל אביב.  עו"ד ויועצת ארגונית ומרצה בקורסי דירקטורים ופורומים למנהלים.

 

לפרטים נוספים על תכני הקורס ניתן לפנות: 03-7363146

שם הקורס תאריך פתיחה סמסטר מועד הקורס היקף הקורס עלות הקורס הערות
קורס דירקטורים מתקדם 11/11/2019 א

ימי שני
21:00 - 17:00

50 שעות אקדמיות.
10 מפגשים שבועיים בהיקף של 5 שעות אקדמיות כל מפגש.

מחיר מלא: 4900 ש"ח
לבוגרי היחידה ולחברים באיגוד הדירקטורים: 3500 ש"ח
לנרשמים בהרשמה מוקדמת עד 29.9.19.

לא כולל דמי הרשמה

לאחר תשלום דמי הרשמה, יש לשלוח קורות חיים לבדיקת התאמה לקורס.
ההשתתפות בקורס מותנית באישור ועדת הקבלה.

יצירת קשר

היחידה לפיתוח מקצועי
בית הספר לחינוך, אוניברסיטת בר אילן
רמת גן, מיקוד: 5290002

טלפון: 03-5318445
פקס: 03-5349532

דוא"ל: infohish@biu.ac.il